Народна Партія

Черкаська обласна організація

В Україні обіцяють ввести 13-ту пенсію

03 квітня, 2019 року

На жаль, українські пенсіонери вже давно є найбільш вразливою, бідною і незахищеною частиною населення. Саме тому напередодні будь-яких виборів їхні голоси намагаються купити усіма можливими способами: від гречки і продуктових наборів - до різних грошових доплат. Але час від часу з'являється і щось новеньке.

У кінці березня Президент України Петро Порошенко анонсував введення так званої "тринадцятої" пенсії для тих українців, які отримують виплати на рівні прожиткового мінімуму. Глава держави зазначив, що в результаті агресії РФ проти України вітчизняна економіка пережила різкий обвал, і найбільше від цього постраждали саме пенсіонери. Однак в даний час, за словами президента, Україна за темпами зростання економіки вже випереджає Росію, і навіть деякі країни Європи. І якщо розвиток економіки буде рухатися такими ж темпами, і в тому ж напрямку, то "тринадцята пенсія" стане систематичною допомогою від держави.

Оскільки заява про "13-й пенсії" прозвучала за тиждень до виборів, багато українців це не оцінили. У розмовах і соціальних мережах громадяни з невдоволенням констатують, що в нашій країні про людей "показово думають" лише до виборів, а потім на п'ять років начисто про них забувають.

Ось лише деякі висловлювання, взяті з соцмереж:

"Він же не має ніякого відношення до пенсій і зарплат? Це ж не в його компетенції, це робота парламенту. Так навіщо він щось обіцяє ?!".

"Віддайте мені мої 123доллара, які я отримувала в 2013 році і ті тарифи, і ті ціни. І не потрібні мені ваші 100 гривень на місяць, які мені додали".

"На кого розрахована ця брехня? Якби він хотів, уже давно б зробив - 5 років на це було! Ніхто нікому нічого не дасть".

"Уже не знає, що пообіцяти. Щоб за нього проголосували, додав пенсію на 100 грн і думає, що люди в ноги за це поклоняться".

Не оцінили черговий передвиборний пасаж і економісти.

"По-перше, це не входить до повноважень президента. Для того, щоб це здійснити, як мінімум потрібно вносити правки до держбюджету, бюджет Пенсійного фонду, який є дефіцитним і фінансується з бюджету України. Тобто це Верховна Рада, уряд, хто завгодно , але не президент. Це, в кращому випадку, побажання ", - зазначив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

За його словами, за останні п'ять років довіра до слів і обіцянок влади і політиків практично впала до нуля. "Є дуже великі сумніви з приводу того, наскільки обіцянки, дані в березні, будуть реалізовані в подальшому. Чи згадають про них взагалі в грудні? 13-а пенсія ", може, і звучить добре, але якщо хтось настільки перейнявся рівнем життя українських пенсіонерів, то йому варто було б підвищувати поточні виплати, а не давати подачки", - зазначив експерт.

На думку Юрчишина, кажучи про "тринадцяту пенсію" в березні, розрахунок робиться саме на те, що в грудні про цю обіцянку вже мало хто згадає. До того ж досвід попередніх передвиборних обіцянок показує, що розраховувати на їх виконання можуть люди або дуже наївні, або з дуже поганою пам'яттю.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії