Народна Партія

Черкаська обласна організація

В обласну лікарню тепер — за направленням сімейного лікаря

22 липня, 2020 року

Первинна ланка охорони здоров’я — сімейні лікарі, педіатри — вже близько півтора року працюють за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Реформовані за цим же принципом заклади охорони здоров’я вторинного і третинного рівнів. Тепер і обласна лікарня одержуватиме кошти не з огляду на кількість ліжко-місць, а — за кожну надану послугу. Тобто їй ці кошти треба буде заробити. Причому, в умовах конкуренції: в області визначено сім опорних лікарень.

Про реформи у галузі медицини запитуємо у Олександра Дудника, головного лікаря КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради».

— Що тепер зміниться для пацієнтів? — цікавимося у Олександра Миколайовича.

— Вартість лікування проплачуватиме Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Але наголошую: це у тому випадку, якщо у хворого буде направлення від сімейного лікаря — причому, того, з яким він уклав декларацію, або лікаря вторинної ланки, а також у невідкладних станах — при самозверненні чи доставці швидкою допомогою. Вигода для пацієнта у тому, що, маючи направлення, він сам вибирає заклад, де йому поправляти своє здоров’я. А кожна лікарня починає думати, щоб пролікувати якісно, і щоб він розказав про це родичам і знайомим і вони в разі чого теж надали перевагу цьому закладу.

— Які послуги надаєте тепер за договорами з НСЗУ?

— Це тринадцять напрямків лікування із 27 можливих, які фінансуватиме НСЗУ, зокрема: амбулаторна допомога третинного рівня; стаціонарна з хірургічними операціями та без хірургічного втручання; лікування пацієнтів з гострим інсультом, інфарктом міокарда; діагностичні процедури, які забезпечують раннє виявлення онкології; амбулаторне проведення гемодіалізу; два види реабілітації: хворих з ураженнями нервової системи й опорно-рухового апарату; медична допомога в пологах та дітям, які народилися передчасно.

— Серед них є нові послуги?

— Це, власне, всі ті, які ми надавали й раніше, але переважну частину з них — планово. А зараз входимо в режим роботи багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. Працюватимемо в режимі 24 на 7 — тобто цілодобово й без вихідних діятимуть діагностичні, лабораторні служби, хірургія.

— Чи є відділення, які в процесі реформи припинили своє існування?

— Ми реорганізували такі підрозділи, як фізіотерапія, лікувальна фізкультура, спортивна медицина і утворили реабілітаційне відділення відповідно до вимог пакетів, сформованих НСЗУ. Коли піде потік пацієнтів, ми побачимо, які відділення перевантажені й потребують розширення, а які мало задіяні та потребують скорочення.

На жаль, зараз важко зосередитись на результатах реформи, — зауважив Олександр Дудник. — Всі наші сили спрямовані на подолання пандемії коронавірусу. Обласна лікарня визначена як заклад, який лікує хворих з Covid-19, оскільки у нас є апарати штучної вентиляції легень, централізований кисень. Для цього спеціально облаштовано відокремлений корпус, де лікуємо пацієнтів.

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії