Народна Партія

Черкаська обласна організація

Сергій Пасєка: «Народники» активно реалізують усі проєкти, що на користь громаді

19 травня, 2021 року

Депутати Мошнівської територіальної громади від Народної Партії дієво працюють над розвитком території. Лідер «народників» Сергій Пасєка вважає, що кожна проблема, яку порушують виборці, потребує уважного розгляду й вирішення.

— Традиційно з настанням весни жителі сіл прибрали свої садиби, провели суботники з благоустрою та озеленення громадських місць, що значно прикрасило територію громади. Незабаром хазяйновиті господарі будуть мати перші овочі, вирощені у теплицях. Тому постає питання організації торгівлі на місцевому ринку в Мошнах, — розповів Сергій Вікторович. — Люди звертаються й озвучують проблему: якщо раніше, продаючи на місцевих базарчиках власну продукцію, вони платили за місце мінімально прийнятну суму, то тепер новий власник вимагає по 50-100 гривень. Селян із села Хрещатик, які торгують розсадою, змушують переїжджати торгувати у Мошни, де облаштований єдиний на всю територіальну громаду з 14 сіл офіційний ринок. Зрозуміло, що власник зацікавлений зібрати більше коштів. Та люди стурбовані, висловлюють невдоволення такими діями, адже це не сприяє можливості продати залишки тяжким трудом виробленої продукції та заробити хоча б якусь копійку.

— Яка доля питання про включення земель Мошнівської громади до природоохоронного фонду?

— Кілька місяців тому, врахувавши позицію місцевих жителів, лісівників, мисливців, місцевої влади, депутати категорично не надали згоди на виділення земель громади для створення природного заповідника «Придніпровський». Але окремі громадяни, які відстоюють невідомо чиї інтереси, ставлять під сумнів прийняття цього рішення. Наголошую на правильності цього рішення для громади тому, що сільський бюджет може втратити майже два мільйони гривень надходжень. Крім того, для людей з’являться обмеження у сінокосах, випасі худоби, проїзду по шляхах, які споконвіку були доступні для місцевих жителів та інші. Я зустрічався з прихильником створення природного парку, але логіка таких дій залишається незрозумілою.

— Реалії змушують депутатів часом приймати непопулярні рішення.

— Депутати Народної Партії долучаються до реалізації всіх проєктів розвитку громади, що йтимуть їй на користь. Наразі розглядаються складні питання оптимізації шкіл. Вони потребують виважених рішень, що стануть оптимальними і для батьків, і дітей-здобувачів освіти. Це питання виноситься на громадське обговорення.

Ще одним невідкладним питанням є інвентаризація земель, які обробляють сільськогосподарські підприємства, фермери, одноосібники та тих, що держава передає у власність громади. Впевнений, що це дасть можливість збільшити надходження до сільського бюджету. Ці та інші завдання мають реалізовуватися так, щоб ефективно використовувати місцеві ресурси. А головне — щоб усе відбувалося в інтересах людей, які делегували депутатам вирішення проблем громади.

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії