Народна Партія

Черкаська обласна організація

Первинна медицина потребує підтримки

26 березня, 2019 року

Хід медичної реформи показав, що наближення первинної ланки медицини до пацієнтів повсюдно знайшло підтримку. Більшість мешканців міст і сіл уклали декларації з сімейними лікарями, вдячні державі і місцевій владі за хай і недостатню, але відчутну допомогу в придбанні ліків.

Одночасно перші кроки виявили і вузькі місця у цій роботі. Потрібні більші зусилля у створенні сучасної лікувальної бази. Без неї гарні задуми реформи реалізовувати нелегко, бо починали все з нуля, без необхідного фундаменту. А держава забезпечити всім необхідним відразу не змогла. Виручали і продовжують це робити добродійники, місцеві господарники, бізнесмени. У Мошнах найбільший вклад для придбання вкрай необхідного вносить Сергій Терещук, голова Черкаської обласної організації Народної Партії. Лікарі між собою називають його нашим рятівником.

Найперше виникла проблема з придбанням електронної техніки. Без неї ми практично не могли розпочати укладання декларацій із пацієнтами. Звернулися до Сергія Миколайовича. І він у день професійного свята медиків передав нам перший комп’ютер і не менше необхідний принтер. Це була перша ластівка, що допомогла нам підготуватися до реформи. Згодом ми розширили свою технічну базу. І тепер обслуговуємо майже чотири тисячі жителів Мошен та навколишніх сіл.

Без автомобіля, як без рук

Робота сімейного лікаря нерідко триває цілодобово. Хворі звертаються за допомогою у робочий час, до 20-ї години телефонують додому, а вночі ми замовляємо швидку допомогу на невідкладні виклики. Удень на них ми виїжджаємо особисто службовим автомобілем амбулаторії. За місяць таких виїздів до 200. Втім з транспортом донедавна у нас були суцільні прикрощі. Старим «Жигулям», які передали нам з Центру первинної медико - санітарної допомоги, що розташований у селі Червона Слобода, більше 14 років. Авто сипалось зусібіч, поломки траплялися навіть серед поля не доїхавши до хворого.

Знову виручив Сергій Терещук. Він власним коштом організував капітальний ремонт автомобіля. І тепер наші працівники називають його ще й спасителем. Він надзвичайно чуйна і добра людина. Жодне свято не проходить без його вітання, квітів, солодощів. Таким ставленням до медицини, бо постійно допомагає й районній лікарні села Мошни, Сергій Миколайович підтримує всю громаду.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії