Народна Партія

Черкаська обласна організація

Пенсії по-новому

20 квітня, 2018 року

Пенсії по-новому Нещодавно в міністерстві соціальної політики України оголосили, що збираються переглянути діючий механізм нарахування пенсій. При цьому мова йде тільки про тих українців, які протягом своєї трудової діяльності отримували невеликі зарплати.

Як відомо, головними факторами для розрахунку пенсії є стаж, середня зарплата по країні і власна зарплата людини. При цьому роль стажу в рамках минулої пенсійної реформи уряд істотно знизив: якщо раніше відпрацьований рік оцінювали в 1,35 відсотка від розрахункового заробітку, то зараз - один. Це призвело до того, що українці з великим стажем і зарплатою хоч трохи нижче середньої по країні, тепер можуть претендувати тільки на мінімальні пенсії.

Щоб виправити цю несправедливість, в Міністерстві соціальної політики і вирішили: для українців з традиційно низькими зарплатами (наприклад, у сільському господарстві) змінити формулу розрахунку пенсій. У тому числі - повернути їм "вартість" стажу в 1,35% (як це було до реформи).

Для наочності: сьогодні українець із середньою зарплатою і 35 роками стажу за діючими правилами може розраховувати на пенсію приблизно в 1800 грн. Якщо ж його зарплата хоч трохи нижче середньої, то розмір пенсії буде на рівні мінімальної.

Але якщо для низькооплачуваних категорій повернуть "вартість" стажу в 1,35%, то з тими ж зарплатою і стажем можна претендувати на пенсію в 2,5 тис. грн. Тобто практично на 800 грн більше!

По суті - від чого пішли, до того і прийшли: якби уряд нічого не змінювало в ході минулої пенсійної реформи, то пенсія для такого українця і так була б на рівні 2,5 тис. грн.

ДО РЕЧІ

Пенсії в Україні навіть після реформи не досягли рівня 2013 року. Так, до кризи мінімальна пенсія в Україні становила 1176 грн. З цього моменту сумарний рівень інфляції склав як мінімум 89 відсотків. Для того, щоб добробут пенсіонерів повернулося хоча б на рівень 2013 року, мінімальна пенсія має становити не менше 2223 грн (нині - 1373 грн).

 

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії