Народна Партія

Черкаська обласна організація

Олександр Гайдай, депутат Мошнівської сільської ради: “ГУРТОМ ЛЕГШЕ”

28 травня, 2021 року

Українці здавна знають: гуртом легше. В сучасному трактуванні — легше вижити та розвиватися, гуртуючись. Села та селища, об'єднавшись у громади, отримують більш широкі повноваження, ресурси та відповідальність.

Сьогодні ми задіяні в процесі серйозних змін та очікувань. На етапі створення громада зустрілася з багатьма викликами. Це пов’язано із тим, що кожен орган місцевого самоврядування, який увійшов до складу нашої Мошнівської ОТГ, до об‘єднання мав власні пріоритети розвитку та власну систему цінностей щодо управління ресурсами. Тепер ці пріоритети, переглядаються та виробляються нові підходи до управління об‘єднаними ресурсами. Виникає потреба вирішення багатьох нагальних питань: розстановка пріоритетів щодо розвитку громади, забезпечення базових послуг її мешканцям, побудова ефективної системи управління новими земельними, бюджетними ресурсами, які стали доступними для громади.

Сільська рада не може сьогодні чекати рішень згори, а повинна самостійно розв’язувати свої питання місцевого розвитку — створення нових робочих місць, збільшення зайнятості населення, залучення інвестицій, зростання доходу місцевого бюджету, покращення якості життя, розвитку благоустрою та інфраструктури.

Жителі об’єднаної громади очікують від місцевої влади зручних та якісних послуг. Саме тому важливо якнайшвидше вирішити, у який спосіб швидко і доступно надавати ці послуги. Очевидно, що в громаді має бути сучасний Центр надання адміністративних послуг — єдине приміщення, де в комфортних умовах можна отримати такі необхідні послуги.

Треба вкладати кошти в ремонт та реконструкцію доріг, будівель шкіл, дитячих садків, медичних закладів, спортивних споруд, освітлення вулиць, придбання спеціалізованої техніки для комунальних потреб тощо. Все це сприятиме розвитку громади і створенню якісніших умов життя.