Народна Партія

Черкаська обласна організація

Набрав чинності закон про розвиток інституту старост

25 серпня, 2021 року

З першого серпня цього року набрав чинності закон про розвиток інституту старост. Документ спрямований на удосконалення правового регулювання інституту старост, розвиток механізмів громадської участі в процесах прийняття рішень місцевою владою.

Відповідно до положень Закону, перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує, обов’язковим є проведення громадського обговорення з мешканцями відповідного старостинського округу. Кандидатура старости вважається погодженою, якщо в результаті громадського обговорення отримала підтримку більше 7-20% голосів, залежно від кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.

Закон визначає, що відтепер входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим. Проте, він матиме гарантоване право на участь та виступ на пленарних засіданнях ради громади, засіданнях її постійних комісій та виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного старостинського округу.

За рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Документ також урегульовує порядок створення старостинських округів з метою запровадження інституту старост, зокрема для міст, які не є адміністративними центрами громад, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости, його повноваження тощо.