Народна Партія

Черкаська обласна організація

Кому уріжуть субсидії

19 квітня, 2018 року

Кому уріжуть субсидії На сьогоднішній день від повного зубожіння багатьох громадян ще рятують субсидії, проте вже в квітні їх всім перерахують (це приблизно 8 мільйонів сімей). При цьому- з огляду на нові правила розрахунку, індексацію пенсій і підвищення мінімальних зарплат - для багатьох з них допомога від держави різко зменшиться, а хтось і зовсім залишиться без субсидій.

Справа в тому, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України, при розрахунку субсидій враховується дохід за два квартали (півроку), що передують місяцю призначення знижки (хоча раніше рахували за рік). Іншими словами, при перерахунку субсидій будуть враховувати розмір доходу сім'ї з жовтня 2017 по квітень 2018 року. А оскільки в жовтні 2017- го відбулося "осучаснення" пенсій, а потім - і підвищення мінімальних зарплат, то і розміри субсидій для пенсіонерів, а також українців, які отримують "мінімалку", значно скоротяться.

Для прикладу: сім'я з двох пенсіонерів до осучаснення пенсій мала сукупний дохід три тисячі гривень і платила за комуналку з субсидією не більше 415 гривень. У середньому пенсії українцям підняли на 400-500 гривень. У результаті, сукупний дохід цієї ж сім'ї за останні півроку зріс з 3 до 4 тисяч гривень, і за комуналку в такому випадку доведеться платити вже 705 гривень. Інший приклад - для сім'ї з 4-х осіб, яка складається з двох дітей і двох дорослих з мінімальними зарплатами. До перерахунку така сім'я повинна сплачувати за комуналку не більше 472 гривні (інше компенсує субсидія). Але після перерахунку ця сім'я, згідно з правилами, повинна платити за комуналку з субсидією не більш 611 гривень. І якщо цієї суми вистачить на оплату комуналки без опалення, то субсидію можуть зняти.

За таким же принципом "уріжуть" знижки і всім іншим українцям, у кого виріс дохід в порівнянні з початком 2017 року.

 

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії