Народна Партія

Черкаська обласна організація

Кому копійки, а кому - тисячі

26 липня, 2019 року

З липня в Україні відбулося планове підвищення прожиткового мінімуму - а отже, і всіх соціальних виплат, які до нього "прив'язані". Серед інших, до таких виплат відносяться мінімальні та максимальні пенсії: перші виросли на 67 гривень (з 1497 до 1564 грн), а другі - на 670 гривень (з 14.970 до 15.640 грн). Так в Україні виглядає "соціальна справедливість".

Експерти Національної ради економічного розвитку України проаналізували, як росли пенсії в першому кварталі 2019 року. В ході дослідження з'ясувалося, що і без того величезні (за українськими мірками) пенсії українських суддів виросли більш ніж в півтора рази: "За підсумками перших трьох місяців поточного року, ця елітна категорія стала отримувати середню пенсію в розмірі 44 тис. 316 грн щомісяця - що на 54,4% вище, ніж на 1 січня 2019 року. Якщо порівняти з середньою пенсією за віком (2943 грн в місяць), то це в 15 разів більше ", - зазначив глава Нацради Олексій Дорошенко. Далі він навів такі цифри:

Цікаво, що взагалі ніякого підвищення не отримали пенсіонери, які мають достатній стаж, але отримують мінімальні пенсії в зв'язку з тим, що у них були маленькі зарплати.

Правда, багатьом з них одноразово (в два прийоми – по 1205 грн) виплатили по 2410 гривень - нібито це та сума, яку не виплатили пенсіонерам через відсутність індексації в 2014-2015 роках. У той же час, експерти відзначають: протягом всього періоду з 2014 до 2018 року реального осучаснення пенсій не було. Тому пенсіонерам заборгували приблизно по двадцять тисяч гривень, але повернули лише незначну частину цього боргу.

За оцінкою аналітиків Пенсійного фонду, протягом 2019 роки кількість пенсіонерів буде скорочуватися. І не тільки за рахунок того, що пенсіонери в Україні вимирають прискореними темпами (через зубожіння, мізерного харчування, і обмеженого доступу до медичних послуг). Справа ще в пенсійній реформі - серед тих, хто досягне цього року пенсійного віку (60 років для чоловіків і 59 років для жінок), далеко не всі будуть мати необхідний стаж - 26 років. Решті, щоб заробити хоча б мінімальну пенсію, доведеться працювати або до 63 років, або до 65 років.

При цьому експерти відзначають: з кожним роком в українців залишається все менше можливостей для отримання гідної пенсії. Вже сьогодні середня пенсія в Україні становить всього 30-32% від середньої зарплати - а при існуючих тенденціях цей показник в найближчі роки може впасти до 18-20%. У той час, як конвенціями Міжнародної організації праці передбачено не менше 40%, а директивами Євросоюзу - 50-65%.

Тому фахівці радять працюючим громадянам подбати про себе самим - накопичувати заощадження на старість. На жаль, таку розкіш можуть собі дозволити лише деякі - ті, хто має дохід вище середнього. Всі інші сьогодні зайняті елементарним виживанням.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії