Народна Партія

Черкаська обласна організація

І буде вам щастя

08 лютого, 2019 року

Українцям підвищили мінімальні пенсії і соцстандарти

З 1 грудня 2018 року пройшла планова індексація соціальних виплат, внаслідок чого доходи найменше забезпечених громадян повинні були вирости як мінімум на рівень інфляції. Це підвищення торкнулося в першу чергу мінімальних пенсій, а також розміру аліментів, допомоги з безробіття, і ряду інших виплат. Як же розбагатіли люди від цих добавок?

Як відомо, в Україні розмір мінімальної пенсії чітко прив'язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Тому, разом з ростом прожиткового мінімуму (з 1435 до 1497 гривень) - так само зросла і мінімальна пенсія (+62 грн). Відповідно, додали і всім тим, у кого пенсії були трохи вище колишньої мінімалки (1435 грн), але менше 1497 гривень - вони отримали відсутню до нового показника доплату (хто 50, а хто і 5 гривень). Додали і тим, хто має наднормативний стаж, отримує пенсії в зв'язку з втратою годувальника, а також ветеранам війни, орденоносцям, почесним донорам, інвалідам та учасникам війни та ін.

Однак в своїй більшості всі ці громадяни особливої радості не виявляють - кажуть, що підвищення мізерні, а пенсії взагалі ні на що не вистачає.

"Ціни ростуть мало не кожен день, тепер ще ось і тарифи на комуналку підняли, а пенсію підвищили на копійку. Нехай би вони самі спробували вижити на цю суму. Саме вижити, а не прожити, тому що це - не життя. Заплатиш за комуналку, купиш ліки - і то, тільки найнеобхідніші - і від пенсії вже майже нічого не залишилося", - ділиться враженнями від "підвищення" 72-річний Василь Григорович, якому додали "аж"2 гривні.

Загалом такі підвищення торкнулися 2,5 мільйонів осіб з майже 12 млн пенсіонерів. В основному це ті, хто отримує звичайні пенсії за віком.

При цьому варто врахувати, що реальний (або фактичний) прожитковий мінімум для пенсіонера (його розраховують на основі реальних цін за підсумками кожного місяця) сьогодні становить близько 3 тисяч гривень. Тобто всі, хто отримує менше, фактично знаходяться за межею бідності. А це означає, що більше 80 відсотків українських пенсіонерів живуть у злиднях.

Попутно зауважимо, що навіть підвищена мінімальна пенсія (1497 грн) - це всього 53,5 долара, що майже в три рази менше, ніж встановлений ООН поріг бідності ($ 5 в день, або $ 150 в місяць).

Тому й не дивно, що в Україні кожен другий пенсіонер працює - інакше просто не виживе, адже пенсії вистачає хіба що на хліб. На лікування і ліки вже не вистачає, що закономірно викликає підвищену смертність. Сумні реалії вже фіксує статистика. Так, за даними Пенсійного фонду, лише за останній рік кількість пенсіонерів скоротилася на 245 тисяч осіб.

Навряд чи варто розраховувати на те, що в наступному році стане легше. Згідно із законом про держбюджет, в 2019 році мінімальні пенсії зростуть всього на 9 відсотків - з нинішніх 1 497 гривень до 1564 гривень з 1 липня, і до 1638 гривень з 1 грудня 2019 року.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії