Народна Партія

Черкаська обласна організація

Грошей немає, але ви тримайтеся

10 жовтня, 2018 року

Чи увійдуть затримки пенсій в систему?

У минулому липні - вперше за багато років, в Україні сталася затримка пенсійних виплат - з запізненням свої гроші отримали близько 1,2 мільйонів пенсіонерів. Тоді чиновники поспішили заспокоїти народ тим, що це було пов'язано з якимись "технічними проблемами", однак експерти попереджають, що такі затримки можуть стати системними.

Як відомо, 60% бюджету Пенсійного фонду формується за рахунок податку, який перераховують працюючі громадяни - це так званий Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Решта 40% надходять з державного бюджету країни. Однак останнім часом ситуація складається таким чином, що за цими двома статтями доходів одночасно виникли великі проблеми.

Тільки за статтею ЄСВ бюджет ПФ недоотримав за перше півріччя 15 млрд гривень. Це означає, що і кількість працівників, і їх зарплати (а отже - і податкові відрахування з них) виявилися набагато менше, ніж сподівалися в Кабміні. Цьому в значній мірі посприяла масова міграція працездатного населення за кордон - адже кожен "заробітчанин" фактично позбавляє виплат одного пенсіонера. У 2017 році на 10 працівників доводилося вже 10 пенсіонерів, і ситуація продовжує погіршуватися. При такому розкладі залишається сподіватися тільки на Держбюджет, але і тут проблеми: за перше півріччя в державну казну надійшло на 10 млрд гривень менше, ніж планувалося.

З огляду на такі неприємні реалії, експерти пророкують повторення ситуації 90-х років минулого століття, коли затримки пенсій і зарплат бюджетникам були звичайним явищем. Єдине, що на їхню думку може тимчасово "згладити" проблему - це вибори, що наближаються (злити електорат завчасно ніхто не захоче). Але так як реальних грошей все одно немає, то доведеться включати друкарський верстат.

Чи варто говорити, що емісія "порожніх", нічим не забезпечених "фантиків" завжди супроводжується різким сплеском інфляції (з неминучим підвищенням цін) і робить людей тільки біднішими.

Примітка

Неважко порахувати, що в доларовому еквіваленті в 2013 році (курс гривні до долара - 1: 8) мінімальна пенсія становила близько $110, а в 2018 (курс гривні до долара - 1: 27,5) - вже тільки $52. Середня пенсія - $188 і $93 - відповідно.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії