Народна Партія

Черкаська обласна організація

Електрошок

18 червня, 2019 року

В Україні може різко подорожчати електроенергія

Уже в липні 2019 року в Україні стартує чергова реформа - запрацює так званий ринок електроенергії, який передбачає, що тарифи на світло відправляться у "вільне плавання". На думку експертів, це призведе до різкого підвищення тарифів. Так, за підрахунками НКРЕКУ, "економічно обгрунтована" вартість 1 кВт / год нині становить близько 2,6 грн, хоча зараз ми в середньому платимо по 1,68 грн за кіловат. Тобто, буде майже на 50% більше.

Ще одне пограбування українців стане можливим завдяки закону "Про ринок електроенергії", який був прийнятий в Україні ще два роки тому - в липні 2017 року. Згідно ним з 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії, а повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку запланований на липень 2019 го. Учасники енергетичного ринку можуть самостійно встановлювати практично будь-яку ціну на електроенергію для внутрішніх споживачів, мотивуючи її "високою собівартістю вироблення".

Цим же законом вводяться так звані RAB-тарифи. Вони мають досить складну формулу розрахунку, тому, не вдаючись у подробиці, скажемо: за підрахунками експертів, ці підвищені тарифи збільшать доходи обленерго в три рази (+30 млрд грн). А це значить, що в черговий раз збагатяться кілька олігархічних сімей. Нагадаємо, що більшість обленерго в Україні є приватними і належать Ринату Ахметову, Ігорю Коломойському, братам Суркісам, Костянтину Григоришину й групі VS Energy, яка належить росіянам (Михайлу Воєводіну, Євгену Гіннеру, Сергію Шаповалову і Олександру Бабакову).

І це, звичайно, сущі дрібниці, що в грошовому вираженні тарифи знову різко підвищаться - головне, що вони будуть відповідати європейським стандартам. Тим більше, за словами "батьків нації", навіть "при переході на RAB-регулювання, наші тарифи на електроенергію все одно залишаться найнижчими в Європі.

Для переконливості приводять і статистику, з якої ми "з почуттям глибокого задоволення" дізнаємося: в економічно благополучній Польщі вартість кВт/год становить 4 грн, в Болгарії - 5 грн, а в Німеччині - аж до 10 грн за один кВт.

Нас втішають і тим, що прийдешнє "зростання тарифів буде спрямоване на зростання інвестицій для модернізації мереж.

Правда, українці вже зубожіли до такого рівня, що величезна кількість громадян не зможе оплачувати й існуючі, "найнижчі в Європі" тарифи. Схоже, що влада досі не в курсі, що доходи жителів країн ЄС і українців - непорівнянні.

Неважко здогадатися, що реалізація здирницьких програм призведе не тільки до значного подорожчання електроенергії, а й спровокує зростання цін на більшість товарів.

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії