Народна Партія

Черкаська обласна організація

Децентралізація змінює життя територій

04 березня, 2021 року

Принципи децентралізації, завдяки реалізації яких у 2021 році громадам передані повноваження, кошти й ресурси, зокрема, земельні, змінюють життя територій. Як це відбувається на практиці, розповів депутат Мошнівської територіальної громади від Народної Партії Сергій Пасєка.

— Після виборів у жовтні 220 року розпочалося формування Мошнівської громади, яка об’єднала 14 сіл, де проживають понад 20 тисяч жителів, — розповів Сергій Вікторович. — Нині проходить процес реорганізації всіх майнових комплексів, що перебували на балансі обласних чи районних структур. Триває інвентаризація, передача майна на баланс сільської ради. Вже створені фінансове управління та відділ земельного кадастру. Земельне питання є особливо болісним: чимало людей зверталися, щоб отримати належні за законом два гектари землі, але вільної землі в сільради не було. Тепер частина державної землі поступово передається громаді. Багато запитів і щодо відведення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, ведення присадибного особистого господарства. Депутати сприяють цьому. Якщо люди вирішили будуватися, це здорово, хай будуються, вирішили працювати на землі, це здорово, хай працюють, у цьому й полягає розвиток громади. Депутати будуть дбати, щоб вільні земельні ділянки надавалися в оренду через тендер тим користувачам, які запропонують кращі умови.

— Які пріоритети розподілу коштів громадської казни?

— Левова доля податків залишається на потреби громади. Та навіть при цьому дефіцит бюджету становить майже 20 мільйонів гривень. Тому триває пошук додаткових надходжень до бюджету. Головне — забезпечити функціонування всіх соціальних закладів, насамперед шкіл, дитсадків, медустанов та ін.

На останніх сесіях депутати обговорювали питання важливі для людей. Безумовно, основою всього є безпека. Ми звернулися до обласного управління надзвичайних ситуацій, щоб на базі Мошнівської громади створити Центр безпеки, залучивши кошти обласного бюджету. На перспективу за кошти МНС планується ремонт споруди пожежної охорони, придбання пожежного автомобіля. Вивчається й питання запровадження ефективної моделі діяльності поліції з урахуванням правоохоронних потреб громади. Приміщення для нього виділено й було відремонтовано коштом групи компаній «Маїс» за сприяння Сергія Терещука. Вбачаємо утримання цього підрозділу як комунального підприємства, що буде утримуватися з обласного МНС, а заробітну плату платитиме громада.

Депутати схвалили програму попередження тероризму на території нашої громади, бо в сучасних умовах необхідна підтримка служби безпеки області.

Важливим є формування Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Потрібно, щоб медпрацівники могли оперативно добратися до віддаленого села, надати необхідну допомогу.

У передвиборчих програмах багато депутатів декларували захист інтересів молоді. Пріоритетом вважаємо розвиток Мошнівського закладу культури, де працює 19 гуртків. Необхідно подбати про залучення жителів сіл до спорту і не тільки молоді, а й ветеранів. З ініціативою щодо створення атлетичних залів (качалок) для молоді, розвиток командних видів спорту, ще до виборів, виступив наш колега від Народної Партії — директор агрофірми «Первомайська» Ігор Геращенко. Для розвитку цих напрямів теж потрібні інвестиції в їх матеріальне, технічне забезпечення.

Відповідно до програми соціально-економічного розвитку, що прийнята в громаді, планується створення ЦНАПу. Триває замовлення проєкту освітлення населених пунктів. Екологічній безпеці сприятиме організація вивезення сміття в селах.

Депутати Народної Партії активні в реалізації питань розвитку громади, маємо спільні підходи й оцінки з ВО «Батьківщина, немає протистояння з представниками інших політичних сил, як ще комусь здавалося до виборів. Зараз всі ми — депутати працюємо над вирішенням проблем і розвитком громади. Найголовніше — захист інтересів громади, бо депутат виражає волю людей.

Прес-центр
Черкаської обласної організації Народної Партії