Народна Партія

Черкаська обласна організація

Чи потрібний з лісу парк?

11 березня, 2021 року

Чи потрібний з лісу парк? В області вивчається питання створення національного природного парку. Чимала площа лісових угідь, болотиста місцевість від Черкас до Канева навколо Мошен стане заповідною. Чи надали депутати згоду про включення земель Мошнівської громади до природоохоронного фонду, ми з’ясовували у депутата з багаторічним досвідом Сергія Пасєки.

Сергій Пасєка повідомив, що депутати Мошнівської громади докладно вивчали ситуацію щодо національних природніх парків України, які вже створені. Проаналізували й ресурси об’єднаної громади.

— До Національного природного парку «Середньодніпровський» планується включити землі лівого і правого Дніпра у межах колишніх Золотоніського і Черкаського районів. На території запланованого парку діють 14 мисливських господарств, — деталізує Сергій Вікторович. — У кожного бюджет від 600 тисяч до мільйона гривень. Єгерські служби не тільки організовують полювання, а й дбають про приріст чисельності тварин на закріплених угіддях, їхню годівлю в зимовий період.

Полювання — це організований вид відпочинку. Є нормативи оптимальної чисельності дичини на певній території. Тому управління екології, лісового і мисливського господарства вивчають і контролюють ситуацію. Коли популяція тварин перевищена, дозволяють купувати ліцензії на полювання. Завдяки тому, що місцеві жителі беруть участь у збереженні природи, це допомогли виявити і зупинити факти браконьєрства, спільно, громадою, ставимо заслін незаконному знищенню дичини.

Проаналізувавши ситуацію, депутати прийняли рішення про невиділення земель громади під природний парк. Із урахуванням того, що створення парку призведе до розширення браконьєрства і не тільки в полюванні, а й рибальстві, заборони заготівлі сіна й випасу худоби, права жителів сіл будуть обмежені.

Стурбовані і лісівники, які планово доглядають ліс. Держава все це регулювала, контролювала й тепер сама пропонує заповідник. Тільки по мошнівському лісництву бюджет громади недоотримає півтора мільйона гривень. Виникає питання й із працевлаштуванням людей, які можуть втратити роботу. У Кумейках деревообробне підприємство, де працює 100 людей, змушене буде зупинити виробництво, бо з інших регіонів деревину возити не будуть. Чи забезпечить держава цих людей робочими місцями?

Я був ініціатором ґрунтовного вивчення цих факторів, врахування позиції лісівників, деревопереробних підприємств, мисливців і рибалок, місцевих жителів. Тож на сесії Мошнівської сільської ради депутати одноголосно прийняли рішення про ненадання згоди на виділення земель мошнівської громади, якщо процес створення заповідного парку буде продовжений.

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії