Народна Партія

Черкаська обласна організація

Чому закони пишуть без нас?

05 травня, 2018 року

Чому закони пишуть без нас?

З нагоди Міжнародного дня боротьби за права осіб із інвалідністю Черкаське обласне відділення фонду соціального захисту провело зустріч із випускниками шкіл області – особами із інвалідністю та їхніми батьками.

Перед юнаками і дівчатами з обмеженими можливостями постає непростий вибір – як жити далі, як адаптуватись у сучасному бурхливому світі, як реалізувати свої розумові здібності, шкільну освіту у конкретних посильних для себе професіях. І виявляється їхні мрії за сприяння держави, фонду соціального захисту інвалідів, бізнесу, небайдужих громадян можуть бути цілком реальними. Про те, як цього досягти, випускникам і батькам розповіла директор обласного відділення фонду Ольга Хоменко.

— Основним нашим завданням в першу чергу є створення робочих місць для молодих людей з обмеженими можливостями. За рахунок коштів підприємств, які не дотримують вимог закону щодо працевлаштування інвалідів (торік їх сума в області сягала за шість мільйонів гривень), організовуємо навчання, санаторно-курортне лікування, придбання автомобілів особам, які потребують їх за висновками медико-соціальної експертної комісії. Та найважливішим є здобуття професії, бо тільки фахівцями молоді люди можуть працювати, спілкуватися, повноцінно жити. Ми повністю оплачуємо навчання інвалідів, прибулим з інших міст і районів надаємо житло, створюємо умови для реабілітації здоров’я. Зазначу, що такі послуги надаємо інвалідам незалежно від їхнього віку. Нині фінансуємо навчання 25 осіб. Тих, хто здобув професію, обов’язково працевлаштовуємо.

Лідія Чаплюк, перша у Черкаській області жінка з інвалідністю, нагороджена орденом княгині Ольги.

— Будучи інвалідом з дитинства, я заборонила батькам, родичам навіть згадувати про це. Вражені хворобою люди повинні у собі виробити стержень, який би не давав згинатися за будь-яких обставин. На рівні з усіма працювала, займалась громадською роботою. Мені і зараз хочеться купатися у річці, танцювати. Але розумію, цього мені не дано, але ж Всевишній не обминув і дав мені щось краще. І я постійно між людей, і всім доказую, що діти-інваліди повинні вчитися разом із здоровими ровесниками. У Черкасах я організувала клас для дітей із вадами слуху. Мені зрозумілі дитинство, юність, доросле життя таких людей. Не зрозуміло – чому наша влада закони для них приймає без нашої участі.

Тетяна Мазур, провідний юрист обласного відділення фонду

Спочатку за кошти фонду я навчалась у коледжі, де здобула фах молодшого спеціаліста з правознавства. Далі мені надали рекомендацію в Одеську юридичну академію. Навчання посеместрово теж оплачував фонд. І зараз навчаюсь у магістратурі, буду магістром кримінальної юстиції.

Сергій Терещук, голова Черкаської обласної організації Народної Партії, долучився до заходу і подарував молодим людям набори найкращого в Україні соку «Найсік».

 

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії