Народна Партія

Черкаська обласна організація

Черкаському обласному краєзнавчому музею 100 років

25 квітня, 2018 року

Черкаському обласному краєзнавчому музею 100 років

Нині музей переживає період оновлення, вивищення свого іміджу серед краєзнавців, науковців, громадськості Черкащини загалом. За цим не тільки безумовне відродження інтересу до визначальних подій своєї історії, а й інклюзивно спрямовані зусилля колективу закладу на залучення екскурсантів до безпосередньої участі у відтворенні історичних, культурних, етнічно-побутових традицій краю. Про зміну підходів в роботі, розгорнуту підготовку до сторіччя створення музею розмова з нинішнім директором Іриною Собко.

— Ірино Василівно, яку головну мету визначив колектив для своєї діяльності в період підготовки до ювілею?

— Перетворити музей у науково-просвітницький, патріотичний, культурний центр Черкащини.

В умовах електронно-інформаційного середовища, що пронизує всі сфери життя, дорослим і юним відвідувачам дивитися на німі експозиції, документи, артефакти вже не цікаво. Вони хочуть, щоб минувшина і сьогодення ожили, щоб не нав’язували їм ідеологічні догмати.

— І як досягаєте цього?

— Впроваджуємо інтерактивні форми роботи, театралізовані елементи, музичне оформлення. Ці форми роботи діють на почуття, емоції екскурсантів, роблять їх учасниками пізнавального процесу. Одна справа дивитися на ніж з кремнію, а інша взяти його в руки і обробити ним якийсь матеріал. Оглядаючи експозиції картин місцевих художників, ляльок-мотанок, тут же пропонуємо зробити собі сувенір, змотати свою ляльок, намалювати пальцем картину, взяти участь в інших майстер-класах, у вечорницях, обрядах.

Яскраві і колоритні інсталяції, перформанси приваблюють відвідувачів, батьків з дітьми. Музей перетворюється у місце людних зібрань.

— Попереду 100-річчя з дня заснування обласного музею.

— До цієї події готуємось різнобічно і повсякденно. На першому плані оновлення експозицій. Створили макет майдану в Києві 2013-2014 років. Намети, шини, брущатка, манекени героїв, засоби захисту створили атмосферу присутності. Окремий розділ Герої Майдану — Черкащини.

Багато дізнаються відвідувачі про другу світову війну з експозицій «Війна агіток». Тут відомі багатьом радянські плакати, а поряд нацистські звернення до населення українських патріотів.

Популярністю користується виставка жіночих ювелірних прикрас з колекції Юрія Коваленка. Окрім самої колекції приваблюють великі фото наших співробітників в українському одязі.

— Стало відомо, що готуються і видавничі сувеніри.

— Їхня значущість у тому, що вони ґрунтуються на першоджерелах. Вже видали фотопутівник музею, буклети з основних його експозицій.

До рубіжного ювілею започатковуємо друкований музейний часопис. Перше число присвячене музейній колекції. Розповіді про них приготували всі музейні працівники.

А найбільшим подарунком знаменній події стане презентаційна книга. Виготовляємо її не за рахунок бюджетних коштів. До її видання може долучитись кожний свідомий черкащанин, представники бізнесу, спонсори. Найбільший вклад у благородну справу вніс СЕРГІЙ ТЕРЕЩУК, голова Черкаської обласної організації Народної Партії. Цим він продовжив свою доброчинну діяльність з відродження історичних і духовних пам’яток Черкащини, за що висловлюємо йому глибоку вдячність.

Хочу також скласти подяку і колективу музею. Це подвижники, які свій великий потенціал вкладають у формування високої свідомості громадян. А це основна умова процвітання незалежної держави України.

 

 

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії