Народна Партія

Черкаська обласна організація

Будьте здорові й залишайтеся вдома

19 березня, 2020 року

Світова пандемія коронавірусу внесла корективи у всі сфери суспільного життя. Цей період потрібно пережити, обмеживши контакти та посиливши особисту гігієну, рекомендують медики.

— У цей час найперше необхідно залишатися вдома, — радить головний лікар Черкаської районної лікарні села Мошни Черкаської районної ради Олександр Кізян. — Обов’язково мити руки. І коли ви залишаєтеся вдома, то не потрібно згадувати про те, що колись щось десь заболіло й ви вирішили у цей період вилікувати всі свої хвороби. Під час карантину ви приходите до лікаря, а в лікарів зараз своя проблема — епідемія. Тож, якщо вас щось турбує, всі питання, консультації вирішувати з сімейним лікарем — телефоном, через інтернет — дистанційно. Зменшити обсяг контактів між собою, з сусідами, в сім’ї та родині. Якщо є потреба ходити кудись, обов’язково одягайте маску. Багато зараз питають: маски потрібні чи ні? МОЗ рекомендує: якщо людина здорова — маску носити не треба. Але ми не знаємо, чи є людина-носій, чи вона дійсно здорова. Тому маска насамперед вбереже того, хто її одягнув. Якщо ж ви відчуваєте дискомфорт, початок якогось захворювання, не обов’язково коронавірусом, а банальної простуди, — ви убезпечите інших людей. Тобто подумайте не тільки про себе, а й про інших. Поради прості й доступні для виконання всіма: маска — обов’язкова, дистанція — обов’язкова, мити руки обов’язково, одяг знадвору зберігати окремо від інших речей, при вході в приміщення простелити мокру ганчірку з хлоркою, аби дезінфікувати взуття. Люди, які приїхали з-за кордону, повинні самоізолюватися на два тижні та повідомити сімейного лікаря. Всі консультації проводити по телефону. Обмежити контакти і дотримуватися гігієни.

— Яке забезпечення лікарні дефіцитними медзасобами? — запитуємо у лікаря.

— Склалася важка ситуація, що навіть коли є кошти, купити необхідне проблема. А якщо і є потрібні матеріали чи обладнання, то ціни — захмарні. Купити за державні кошти маски по 20 гривень я не маю права, тому що вони коштують по 2,50 гривні, — турбується Олександр Кізян. — Згодом будь яка фінансова перевірка зацікавиться: чому ви придбавали медзасоби за завищеною в рази ціною? Невеликий запас у нас безумовно є, але відповідно до нормативних документів і санітарних норм у цей час їх треба використовувати набагато більше. Тому зараз дефіцит є однозначно. Дякуємо обласній організації Народної Партії за допомогу в придбанні необхідних дезінфікуючих і медичних засобів. Як соціальні партнери, вони поцікавилися нашою потребою, привезли чимало вкрай потрібних матеріалів, допомогли щиро, підтримали добрими словами.

Лікарка амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Мошни Ольга Остапець також висловлює вдячність особисто Сергію Терещуку, голові обласної організації Народної Партії, за безцінну для медиків підтримку медзасобами.

Прес-служба
Черкаської обласної організації Народної Партії