Народна Партія

Черкаська обласна організація

Пільги для осіб з інвалідністю

21 січня, 2020 року

Для працівників, які мають інвалідність українське законодавство визначило пільги та гарантії щодо укладення та розірвання трудового договору. Зокрема, до осіб з інвалідністю не може застосовуватися випробувальний термін (ч. 3 ст. 26 КЗпП), а трудовий договір, укладений на певний термін, може бути розірвано з ініціативи працівника з інвалідністю в будь-який момент (ч. 1 ст. 39 Кодексу законів про працю України).

Залучення осіб з інвалідністю до роботи в нічний час і надурочних допускається лише за їх згодою, якщо це не суперечить медичним рекомендаціям МСЕК (частина 3 статті 12 Закону України «Про охорону праці»). Крім того, за бажанням працівника може встановлюватися індивідуальний графік роботи (неповний робочий день або тиждень) і пільгові умови праці.

Працівники з числа інвалідів мають право оформити відпустку у зручний для них час, в тому числі ще до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на підприємстві (ч. 7 ст. 10 ЗУ «Про відпустки»). Більш того, особам з інвалідністю надається щорічна відпустка більшої тривалості:

- інвалідам I и II груп – 30 календарних днів;

- інвалідам III групи – 26 календарних днів.

Право на додаткову оплачувану відпустку надається працівнику з інвалідністю з дня прийняття на роботу, за умови підтвердження статусу особи з інвалідністю. Для отримання відпускних пільг під час працевлаштування особі з інвалідністю повинна надаватися довідка МСЕК. Пільгові умови отримання відпустки зі збереженням заробітної плати доповнено правом на відпустку за свій рахунок, без збереження зарплати (за наявності дитини з інвалідністю).