Народна Партія

Черкаська обласна організація

Пенсія по інвалідності

26 квітня, 2019 року

Оформлення, призначення і виплата пенсії українцям, інвалідність яких викликана професійним захворюванням або трудовим каліцтвом, проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Для інвалідів загального захворювання першої, другої і третьої групи пенсійні виплати призначаються відповідно до вимог, передбачених Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Які документи необхідні для оформлення пенсії по інвалідності?

Перелік документів на пенсії по інвалідності визначений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій. Встановлено єдиний перелік довідок та виписок, що подаються до Пенсійного фонду для оформлення пенсійних виплат інваліду 1, 2 або 3 групи: заява на пенсію по інвалідності, паспорт, ідентифікаційний код, виписка з акта огляду МСЕК, документи про стаж і зарплату, фотокартка (для пенсійного посвідчення).

Військовослужбовцям строкової служби, крім вищевказаних документів, для призначення пенсії по інвалідності необхідно подати копію свідоцтва про хворобу, видану і завірену військовим комісаріатом за місцем зняття з військового обліку, або довідку військово-лікарської комісії. Якщо інвалідність настала після звільнення зі служби, то подається довідка військкомату про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстави звільнення і висновок МСЕК про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.