Народна Партія

Черкаська обласна організація

Отримання водійського посвідчення

04 березня, 2020 року

Видача прав — це одна з найбільш затребуваних послуг, що надаються сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ. Щорічно в Україні видають сотні тисяч водійських посвідчень.

Основні нововведення щодо процедури підготовки водіїв:

- допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;

- практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;

- термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до 2 років;

- можливість застосування фото- та відеофіксації під час складання іспитів;

- випускникам автошкіл не видається паперове свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв. Натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Для отримання водійських прав до територіального сервісного центру МВС незалежно від зареєстрованого місця проживання подаються такі документи:

- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист;

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС);

- медичну довідку, яка дійсна на дату подання документів;

- наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії);

- документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професією водія автотранспортних засобів відповідної категорії.

Перед складенням іспитів працівник сервісного центру перевіряє відомості про особу за Єдиним державним реєстром МВС (у тому числі щодо наявності в ньому відповідного свідоцтва про закінчення закладу), Єдиним державним демографічним реєстром, відповідними базами даних та державними реєстрами щодо осіб, які перебувають в розшуку, а також осіб, позбавлених права на керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у цьому праві.

Крім цього, в процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією.

Джерело:
jurliga.ligazakon.net